Polska! Biało-czerwoni!

Relacja z Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem

 

W styczniu 2014, jak co roku, wybrałam się do Zakopanego na  Puchar Świata w skokach narciarskich. Po raz pierwszy towarzyszył mi 11-letni syn. Tłok, ziąb, hałas i … absolutnie niesamowita atmosfera nie tylko na trybunach, ale i na ulicach. Radosnym krzykom, śpiewom, machaniu rękami, szalikami i flagami nie było końca. Mieszkaliśmy nieopodal Zakopanego w Ośrodku Wypoczynkowym Natura Tour Siwarna. Urokliwe, wręcz bajeczne położenie hotelu, smaczne śniadanie, cudowny widok na Giewont i Czerwone Wierchy sprawiały, że nie chciało się opuszczać bazy wypadowej.

Jednak to, co nastąpiło później, po części rekompensowało przykre doznania związane z rozstaniem się z tym miłym miejscem. W drodze na Wielką Krokiew, niespodziewanie spotkaliśmy dwóch rozgrzewających się skoczków. Zachęciło nas to, aby udać się pod ich hotel. A tam tłum kibiców już polował na autografy, możliwość wspólnego sfotografowania się, czy choćby  uśmiech lub nawet spojrzenie znanego sportowca.

W styczniu  2015 roku po raz kolejny będziemy kibicować  naszym skoczkom  podczas Pucharu Świata.  Adam Małysz wprawdzie już od kilku lat nie skacze, ale nazwiska takie jak  Piotr Żyła, Jan Ziobro, Klemens Murańka, czy kontuzjowany obecnie Kamil Stoch, niewątpliwie  przyciągną tłumy kibiców. Tak się złożyło, że termin zawodów pokrywa się w czasie z początkiem ferii zimowych mojego syna. Już we wrześniu zrobiliśmy rezerwację pobytu. Tym razem wybór padł na  Ośrodek Wypoczynkowy Natura Tour Kolejarz położony w  centrum Zakopanego. Pobyt w takim miejscu ma wiele zalet: blisko dworca, niedaleko Krupówek, świetny punkt wypadowy na szlaki.  Z okien obserwować można barwne korowody rozbawionych kibiców przemieszczających się z dworca w stronę miasta.

A kiedy już ucichnie huk trąbek i dziarski śpiew kibicujących rodaków, my sami poszusujemy na stokach.

„Będzie, będzie zabawa, będzie się działo…”                                             

                                                                                                                                                         Anna Szklarska