Bieg dwóch szczytów

Każdy może zdobyć swój szczyt

 

Wielu z nas spędza wakacje w górach. Po powrocie z urlopu z dumą opowiadamy, jak ciężko pokonać Giewont czy Czerwone Wierchy. Kiedy mamy małe dzieci, wybieramy góry niższe. Z czasem dojrzewamy do odważniejszych decyzji i zdobywamy coraz wyższe szczyty.

W Wiśle każdy może spróbować swoich sił w organizowanym już po raz drugi Nocnym Biegu Dwóch Szczytów. Trasa biegu prowadzi poprzez ulice i ścieżki Wisły, przez park, bulwarami nad rzeką Wisłą. Długość trasy pierwszego etapu (w dniu 29.01.2015) odpowiada dystansowi  najwyższego polskiego szczytu Rysów – 2499 m, drugi (w dniu 05.02.2015) to dystans najwyższego szczytu świata Mount Everest – 8848 m. Impreza rozpoczyna się po zmroku, przy całkowitym wyłączeniu oświetlenia ulicznego. Latarki, tzw. czołówki, są więc obowiązkowe. Na mecie organizatorzy przygotowują wiele atrakcji w postaci konkursów, ogniska, a także poczęstunku: pysznej gorącej grochówki oraz herbaty z sokiem malinowym. Są też – oczywiście - nagrody. Udział w biegu biorą mieszkańcy Wisły i okolic, turyści, młodzież, a także małe dzieci wraz z rodzicami. Nie mierzy się czasu, każdy pokonuje dystans we własnym tempie, bo nie o rywalizację tu chodzi. Bieg ma być przyjemnością. Impreza ta (obok wsparcia dla Fundacji na rzecz Psów Pracujących) promuje aktywny wypoczynek i spędzanie czasu na powietrzu.

Pobyt w miejscowościach górskich jest także świetną okazją do aktywnego wypoczynku, jakim są wędrówki, także zimą. Natura Tour zaprasza na pobyty zimowe do swoich ośrodków wypoczynkowych w Wiśle (OW Sosna) oraz w pobliskim Ustroniu Jaszowcu (OW Kolejarz). Personel ośrodków chętnie pomoże wybrać odpowiednie szlaki uwzględniając aurę, preferencje oraz kondycję turystów, szczególnie początkujących.