Dobrze zaplanuj urlop

Osiem dodatkowych okazji do wypoczynku

 

Do wakacji jeszcze daleko, a Tobie marzy się urlop?

Istnieje prosta recepta na spełnienie Twoich marzeń.

W roku 2016 będą 252 dni robocze i 114 wolnych.  Jeśli do tych drugich dodać przysługujący nam urlop wypoczynkowy (26 dni), to w sumie wolnych będzie 140 dni. Niemało…

 

 

Źródło: www:wip.pw.edu.pl

 

Mimo to, warto zaplanować urlop tak, aby przy minimalnym jego zużyciu, maksymalnie długo cieszyć się czasem wolnym od pracy.

Pierwsza okazja ku temu nadarzy się już na początku stycznia. 1 i 6 stycznia (Nowy Rok i święto Trzech Króli) to dni ustawowo wolne od pracy. 2 i 3 stycznia – przypadają na sobotę i niedzielę. Jeśliby zaplanować urlop na 4 i 5 stycznia, to do pracy wrócimy dopiero po tygodniu. Gdyby ktoś zechciał poleniuchować jeszcze dłużej, to dwa dodatkowe dni urlopu (7 i 8 dzień stycznia) sprawią, że pierwsze tegoroczne wakacje ( przy „zużyciu” tylko 4 dni urlopu) potrwają aż 10 dni! Nieźle jak na początek roku.

 

Źródło: www.kochamwakacje.pl

 

Wielkanoc, jak co roku, wypada na niedzielę i poniedziałek. Święta poprzedzone są – oczywiście – sobotą. To już trzy dni wolne. Do tego warto zaplanować urlop na piątek 25 marca i wtorek 29 marca i można cieszyć się pierwszymi wiosennymi mini-wakacjami.   

 

Źródło: www.egospodarka.pl

 

 

Kolejna okazja to weekend majowy, który w tym roku będzie trwał łącznie 4 dni, pod warunkiem, że w dniu 2 maja skorzystamy z jednego dnia urlopu.

W maju będzie jeszcze jedna okazja do kilkudniowego wypoczynku. W czwartek 26 maja będzie Boże Ciało. Wystarczy zaplanować urlop na piątek 27 maja, i zyskamy kolejny 4-dniowy weekend.

 

Źródło: www.finanse.egospodarka.pl

 

Na lipiec wiele osób planuje coroczny, zasłużony urlop wypoczynkowy.

Potem, w sierpniu mamy już zagwarantowany 3 dniowy wypoczynek (13-15 sierpnia) z uwagi na Święto Wojska Polskiego przypadające na poniedziałek. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wydłużyć ten letni, długi weekend o kolejny dzień, czy dwa. Chyba, że szef ma odmienne zdanie… Ale to już inna sprawa.

 

Źródło: www.krakowianka.net.pl

 

Na przełomie października i listopada będziemy mogli ponownie porzucić obowiązki służbowe na trzy dni. Wszystkich Świętych wypada w poniedziałek, więc łącznie sobotą i niedzielą daje to trzy dni leniuchowania. Do trzech dni weekend wydłuży się także już w dniach 11-13 listopada, a to za sprawą Święta Niepodległości przypadającego na piątek.

 

 

Boże Narodzenie w roku 2016 przypada na niedzielę i poniedziałek. Po całym roku ciężkiej pracy oraz po świątecznym rozgardiaszu, każdemu  przyda się wypoczynek.

 

Źródło: www.pl.point.fm

 

Jeśli będziemy rozsądnie „zarządzać” urlopem przez cały rok, to - z pewnością – wygospodarujemy cztery dni po to, by wykorzystać je w ostatnie dni robocze roku 2016, tj. 27-30 grudnia.  W tej sytuacji przedłużylibyśmy sobie świętowanie aż do 10 dni, a  do pracy wrócilibyśmy 2 stycznia roku 2017. Kuszące?

Co zrobić z wolnym czasem, żeby go nie zmarnować?

Odpowiedź znajdziesz w Biurach Podróży oraz Ośrodkach Wypoczynkowych Natura Tour lub na stronie www.naturatour.pl.

 

 

Anna Szklarska

 

 

 

 

 

.